Artykuły

Wirga M., Majtyka T. 2013: Records of the Common Wall Lizard Podarcis muralis (Laurenti, 1768) (Squamata: Lacertidae) from Poland. Herpetology Notes 6:421-423

Majtyka T. 2011: The use of episodic pools by amphibians in lowland habitats of southwestern Poland. Zoologica Poloniae 56:59-67.

Majtyka T. 2010: Amphibians of Oława. in: Mazgajska J., Mazgajski T. (eds.), Amphibians of Poland's urban areas. Fragmenta Faunistica 53(2):139-149.

Majtyka T.,
Górajewska J., Kordas J., Ogielska M. 2010. Herpetofauna Ślężańskiego Parku Krajobrazowego i okolic. Przyroda Sudetów, 13:193-202.

Majtyka T. 2007. Wieloletnie obserwacje pojawów traszki zwyczajnej Lissotriton (Triturus) vulgaris (L.) w wodzie po hibernacji. Przegląd Zoologiczny, 51:47-50.

Książki i rozdziały w książkach

Majtyka T., Ogielska M. 2012. Żaba moczarowa Rana arvalis. W: Makomaska-Juchiewicz M., Baran P. (red.). Monitoring gatunków zwierząt. Przewodnik metodyczny. Część III. GIOŚ, Warszawa, s. 435-449.

Majtyka T., Ogielska M. 2012. Żaba trawna Rana temporaria. W: Makomaska-Juchiewicz M., Baran P. (red.). Monitoring gatunków zwierząt. Przewodnik metodyczny. Część III. GIOŚ, Warszawa, s. 466-480.

Doniesienia konferencyjne

Kolanek A., Kaźmierczak M., Bössler K., Szwedor A., Mysakowska D., Michałowska K., Majtyka T. & Czarnota M. 2009: Herpetolog w mieście. Konferencja Naukowa "Środowisko miejskie Wrocławia oczami przyrodników", 23-24.04.2009, Wrocław.

Majtyka T. 2006. Preferencje siedliskowe płazów w Oławie. W: Marczak D., Pepłowska-Marczak D. & Szymczyk R. (red.), Materiały X Ogólnopolskiego Przeglądu Działalności Kół Naukowych Przyrodników, 20-21.10.2006, Olsztyn, ss. 49-52.