doktoranci

Aktualnie realizowane pod moim kierunkiem prace doktorskie:

mgr Mikołaj Kaźmierczak -  Organizacja genomów gatunków rodzicielskich w jądrach komórek gametogenicznych hybrydogenetycznych mieszańców żab zielonych kompleksu Pelophylax esculentus.

Mgr Krzysztof Kolenda - Gametogeneza i dziedziczenie płci u triploidalnych  hybrydogenetycznych mieszańców żab zielonych kompleksu Pelophylax esculentus”.

Mgr Tomasz Skawiński -  Ewolucja sekwencji kostnienia u Sauropsida

Otwarte przewody:

Mgr Tomasz Majtyka - Występowanie i strefy hybrydyzacji rzekotki drzewnej w Polsce (grupa Hyla arborea).

Mgr Anna Najbar - Zróżnicowanie genetyczne populacji salamandry plamistej Salamandra s. salamandra (Linnaeus, 1759) w Karpatach.

Mgr Edyta Turniak - Morfologia czaszki i szkieletu pozaczaszkowego europejskich Lacertidae (Reptilia: Squamata). Promotor pomocniczy: dr Bartosz Borczyk

Wypromowani doktorzy:

2014. Elżbieta Czernicka  – Zróżnicowanie genetyczne i struktura mieszanych populacji żab zielonych kompleksu Pelophylax esculentus w Dolinie Baryczy.

2013. Anna Zaleśna –  Analiza cytogenetyczna genomów żab zielonych kompleksu Pelophylax esculentus.

2012. Katarzyna Skierska – Dobór w pary i reprodukcja żab zielonych kompleksu Pelophylax esculentus w naturalnych populacjach mieszanych z udziałem P. lessonae i P. ridibundus.

2011. Katarzyna Haczkiewicz – Rozwój jąder i spermatogeneza u hybrydogenetycznych mieszańców żab zielonych kompleksu Pelophylax esculentus (Amphibia, Anura).

2011. Agnieszka Ogrodowczyk – Zasięg występowania i struktura wybranych populacji salamandry plamistej Salamandra salamandra (Linnaeus,1758) na Dolnym Śląsku.

2007.  Beata Rozenblut – Wiek osiągania dojrzałości płciowej i rozwój jajnika u żab zielonych (Rana esculenta – complex).

2006. Renata Augustyńska – Liczba oocytów diplotenowych I aktywność mitotyczna oogoniów pierwotnych u żaby trawnej Rana temporaria (Amphibia, Anura).

2005. Piotr Kierzkowski – Zmienność fenotypowa a genotypy mieszańców żab zielonych Rana esculenta complex (Anura, Amphibia).

2005. Małgorzata Socha – Struktura i reprodukcja mieszanych populacji Rana ridibunda-Rana esculenta (Amphibia, Anura).

2001. Agnieszka Kotusz – Oogeneza I rozwój jajnika u żaby trawnej Rana temporaria: ustalanie się liczby oocytów diplotenowych.

1999. Małgorzata Daczewska – Miogeneza miotomalna u Hymenochirus boettgeri (Amphibia, Pipidae).